Jūsų sveikata – klvk.lt

klvk.lt tai portalas, kuriame rasite viską apie grožį bei sveikatą. Ekspertų nuomonės, produktų apžvalga ir rekomendacijos, gydymo namuose būdai bei praktiški patarimai – visa tai vienoje vietoje. Užsukite jau dabar!

Pilvo raumenų treniruotė

Pilvo raumenų treniruotė


„Fitness Olympia“ 1996 metų čempionate Čikagoje 32-jų metų Saryn Muldrow iš pradžių negalėjo patikėti savo pergale prieš favoritę Mia Finnegan. Kol suprato tai, ašaros nesulaikomai byrėjo iš jos akių. Kai jai buvo 11 metų, su mama išvyko iš JAV, kur gimė, į Daniją (jos tėvas – amerikietis). 1985 metais dalyvavo savo pirmose kultūrizmo varžybose (tapo Danijos čempione, pakartojo šį pasiekimą 1989 metais). Vėliau rungtyniavo NABBA „fitness“ čempionatuose. 1995 metų IFBB „Fitness Olympia“ pelnė trečiąją vietą. Daugelis yra įsitikinę, kad „fitness“ varžybų dalyvės treniruojasi lengviau nei kultūristės, bet pati Saryn šios nuomonės nepalaiko.

Saryn nevalgo raudonos mėsos, jos pagrindiniai maisto produktai yra šie: žuvis, viščiukas, kiaušinių baltymai, sūris, ryžiai, bulvės, daržovės ir vaisiai. Taip disciplinuotai ji maitinasi nuo pirmadienio iki penktadienio https://lt.wikipedia.org/wiki/Metabolizmas. Vieną dieną per savaitę – paprastai penktadienio vakarą arba šeštadienį ji leidžia sau atsipalaiduoti ir valgo viską, ką tik geidžia. Pilvo raumenis gerai išvystyti, anot Muldrow, nėra lengva, nes visada yra pagunda palikti šiuos pratimus treniruotės pabaigai ir… užmiršti padaryti. Kad šito išvengtų, „Fitness Olympia“ pratimus pilvo raumenims visada daro treniruotės pradžioje.

Svarbu jausti pratimą jį atliekant

Saryn sąmoningai galvoja apie daromą pratimą, dirba tol, kol ima diegti skausmas. Visa treniruotė trunka apie 20 minučių ir tai yra geras apšilimas prieš kitų raumenų treniruotę. Daro daug (30-50) kartojimų – tik tada ji geriausiai jaučia raumenis.Tarp serijų ilsisi 30-40 sekundžių – tad treniruotė yra pakankamai intensyvi. Treniruotėje atskiria viršutinei ir apatinei pilvo raumenų dalims skirtus pratimus lt.wikipedia.org. Jos nuomone, taip jai pavyksta stipriau paveikti atskirus raumenis. Tiesa, kartais, kad sukeltų naują impulsą, sukeičia pratimus vietomis. Svarbus ir pratimų atlikimo stilius. Saryn mano, kad tiksli, preciziška atlikimo technika yra svarbi jau vien dėl to, jog treniruojant pilvo raumenis dirba ir daug kitų raumenų grupių. Neatsargūs judesiai gali sukelti jų traumas.

Pratimai viršutinei pilvo raumenų daliai

 • Raumenų įtempimai gulint 3×30-50
 • Pasikėlimai sėdint treniruoklyje 3×30-50 (romėniškame suolelyje)
 • Posūkiai į šonus gulint 3×30-50 (arba iki nuovargio)

Pratimai apatinei pilvo raumenų daliai

 • Kojų kėlimas kabant ant skersinio 2×8-12
 • Dubens kėlimas ištiesus kojas 3×30
 • Kojų kėlimas sėdint ant suolelio 2-30

SPLIT SISTEMA

 • 1 diena: nugara, pečiai, tricepsas.
 • 2 diena: dvigalvis šlaunies raumuo, blauzdos.
 • 3 diena: krūtinė, bicepsas.
 • 4 diena: keturgalvis šlaunies raumuo, sėdmeniniai raumenys.
 • 5 diena: kaip ir l -ąją dieną.
 • 6 ir 7 dienos: poilsis.

Pilvo raumenis Muldrow treniruoja tris kartus per savaitę treniruotės pradžioje. Kartais daro pilvo raumenų treniruotę prieš nugaros, pečių ir tricepsų treniruotę. Bet griežtos schemos, kuria vadovautųsi, kaip prisipažįsta pati, neturi. Tiesa, turi tam tikrų prioritetu – pečių ir nugaros raumenis treniruoja dukart per savaitę.

Rate this post